Селена Гомез го изненади светот со одлуката на нејзиниот бренд за убавина и зборовите што сите треба да ги слушнат

12 август, 2020
селена

Селена Гомез, поп-sвезда и најуспешна Instagram инфлуенсерка, на 9-ти септември ќе ја објави сопствената линија на производи за шминка и производи за нега на кожата наречена Rare Beauty.

Иако сè уште не се знае што точно ќе понуди производот, многу важни вести се објавени преку социјалните медиуми. „Имаше многу прашања во последните неколку месеци … и можеме со гордост да кажеме дека нашите производи ќе бидат целосно вегански и cruelty free. Исто како вас, ние обожаваме животни и се грижиме за нив “, напиша Гомез на Инстаграм, правејќи ја уште повеќе драга за многу фанови.

Но, освен фактот дека нејзините производи не се опасни за животната средина и животните, тие со себе носат уште една голема и многу важна работа. Гомез одлучи дека еден процент од вкупната заработка ќе биде дел од донацијата од 100 милиони долари за да помогне во лекувањето на менталните болести. Со оглед на тоа што таа самата јавно зборуваше за сопствените психолошки проблеми, многумина не се изненадени од овој потег, но тоа не ја намалува неговата важност и големината.

„Живееме во време кога физичкиот изглед и убавината се многу важни. Важно е да изгледате добро, важно е да се ставите шминка и важно е да имате убаво лице. Но, сето ова може да биде многу опасно. Сакам луѓето да знаат дека шминката е нешто што можеме да уживаме, но тоа не е нешто што мора да го имаме и треба да го имаме на нашето лице “, рече Гомез.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris