ГОЛА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА! Ја сними пациент и стана хит во земјата, а сега има план и за својата иднина!

8 август, 20200
medicinska sestra


Руската медицинска сестра, која стана позната во мај, откако нејзината фотографијата во долна облека го обиколи светот, се чини дека е на пат кон целосна промена во кариерата.

Надија Жукова (23) тврди дека не знаела дека заштитната униформа што ја носела додека се грижела за пациенти заразени со коронавирус е целосно транспарентна.

Но, тоа не го спречи еден од пациентите да ја фотографира и да ја сподели на социјалните медиуми.

Секако, нејзиното полуголо издание ја забавуваше јавноста, а шефовите ја предупредија дека не се облекла според стандардите на професијата.

„Знам кој ден е направена фотографијата, но како се шири толку брзо на Интернет е мистерија. Се сеќавам дека се вратив од смената, а луѓето ми испраќаа линкови со статии “, рече таа, додавајќи дека фотографијата е направена од маж.

„Се препознав и веднаш ги заклучив профилите на социјалните мрежи. Не сакав такво внимание “, тврди Надија.

Целата ситуација била катастрофална за неа и таа е благодарна на нејзините колеги кои цело време ја поддржуваа.

Но, се чини дека овој инцидент би можел да го промени нејзиниот живот.

Имено, таа го доби својот прв ангажман како модел – снимајќи реклама за линија на спортска облека.

Таа исто така објави дека сака да се запише на колеџ за да стане доктор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi