Што е микро мамење и како се однесуваат партнерите кои го прават тоа?

6 август, 20200
Annotation 2020-08-05 221022

Измамата не е секогаш само спиење со друга личност – тоа може да бидaт и ситни постапки што, оној кои ги прави, тврди дека не се лоша работа. Сепак, тие можат да го повредат и разочараат партнерот.

Сите ќе речат дека се свесни дека мамењето е лоша постапка, но што точно е мамењето и кои работи ги надминуваат границите на пријателството? Секој би дал поинаков одговор – допишување, бакнеж или спиење со друга личност.

Во светот на врските и љубовните врски, постои еден релативно нов концепт – микро мамење. Ова се ситни активности што, оние што ги прават, всушност би можеле лесно да ги оправдаат, бидејќи, како што тврдат, тие не прават ништо лошо. Сепак, за многумина, допишувањето со друга личност, одењето на кафе и сe што сè уште не вклучува физички контакт е измама.

Како точно се однесуваат партнерите со микро-мамење и што точно прават тие донесе “Slice”.

Повеќе време му посветува на изгледот

Сосема е природно за вас, без оглед на тоа што имате партнер, физички да ве привлекува друга личност. Она што е важно е како ќе постапите во таа ситуација – многу ќр заборавите дека воопшто сте ја виделе или ќе започнете да ја запознавате, а со тоа да поминете повеќе време пред огледалото, така што и вие неа ќе и се допаднете. Почнување со тренинг, повеќе време поминато во бањата, редовно бричење, генерално повеќе инвестиции во изгледот одеднаш… Овие се сите мали знаци кои укажуваат дека партнерот има некој нов кој сака да импресионира.

Не се споменува „таа“ личност

Можеби немате физички контакт со таа личност, никогаш не сте се бакнале, а камоли да спиете со неа, но одење на кафе зад грб на партнерот затоа што се плашите дека тој ќе се сомнева во нешто, веќе е знак на измама и лажење, а ако се открие, довербата ќе биде целосно уништена. Главно овие кафиња се после работа или за време на паузата за ручек, па затоа не се сметаат за сериозен “прекршок”.

Честа комуникација

Допишувањето и повиците со личност за која тврдите дека е само пријател не треба да бидат премногу чести. Запрашајте се – до каде води ова, што сакам да постигнам преку постојана комуникација?

Криење на врската

Постојано криење дека имате партнер долго време со тоа што не објавувате фотографии или статуси на социјалните мрежи што би укажувале дека не сте во сериозна врска е многу чудно. На фотографиите од патувањето или некоја забава, го нема вашиот партнер кој цело време бил со вас? Многумина сметаат дека тоа е понижувачки и сомнително.

Потребата за физички контакт

За време на разговорот, имате потреба да ја потапкате таа личност на грб, да го гушкате, да го допрете коленото? Можеби не сте имале сексуален однос, но принудувањето физички контакт е исто така лошо. Запомнете, мамењето не е секогаш само секс.

Размислувајќи за вниманието на другата личност

Вие не сте единствените што обрнувате внимание на таа личност, но постојано go барате нејзиното. Дали создавате ситуации каде што можете да разговарате приватно, да одите на кафе, на ручек? Проблем е, исто како и да се оди на места каде што знаете дека ќе ја најдете оваа личност – особено ако тоа е без партнер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris