Што сакаат социопатите од вас во љубовна врска освен вашите пари?

23 декември, 2020
dreamstime-xxl-173075248

Социопатите обично сакаат пари од романтични партнери, но понекогаш тоа не е случај и жртвата не може едноставно да го препознае измамникот. Но, едно е сигурно, ако сте мета на социопат, тогаш имате нешто што тој сака

1. Секс

Социопатите копнеат по стимулација, а сексот е исклучително стимулативен и затоа постојано бараат повеќе. Но, тие не се робови на нивните нагони. Тие често го користат сексот како алатка за да добијат нешто што сакаат.

2. Услуги

Социопати може да сакаат да направите за нив нешто што тие не сакаат, како што се готвење, чистење, грижа за деца.

3. Место за живеење

Дури и ако социопати не бараат пари директно, можат да ви предложат да живеете заедно. Можам да кажам дека тоа е затоа што тие те сакаат, а вистината е дека тие немаат каде на друго место да бидат.

4. Забава

Можеби имате возбудлив социјален живот, а социопатот сака да биде со вас за да ги достигне луѓето со кои се дружите.

5. Статус

Излегувањето со вас може да биде добро за нивниот имиџ, особено ако сте богати, славни или успешни во бизнисот. Вашиот статус автоматски го крева и нивниот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber