Што се случува во телото кога се земаат препарати за ПОТЕНЦИЈА?! И колку реално трае дејството… прочитајте- тука!

4 август, 20200
ЦЏЏЦЏЦЏЦ

Наједноставното решение за мажите кои имаат проблеми со потенцијата е пилула што ја забрзува. Дури 50 проценти од мажите на возраст над 40 години го имаат овој проблем, што обично го решаваат со Вијагра.


Првите 12 минути

Во овој временски период, лекот брзо се апсорбира во организмот, а околу 20 проценти од мажите ќе имаат ерекција до 12-та минута. Вените почнуваат да се релаксираат и прошируваат, што ја олеснува циркулацијата, а лекот патува низ вените. Сепак, кај некои кои веднаш добиваат ерекција, можно е да се добие плацебо ефект, заради позитивни очекувања.

27 минути

Ако нема промена во првите 15 минути, обично ќе следи ерекција за околу половина час. За тоа време, лекот го зголемува протокот на крв во пенисот. Просечното време на реакција е 27 минути по ингестијата. Сепак, експертите посочуваат дека тоа е само просек, па затоа не треба да се грижите дали реакцијата се појави 10 минути порано или подоцна.


57 минути

Ова е временскиот период кога Виаграта го достигнува својот максимален потенцијал. Лекот тогаш има најголема концентрација во крвта, поради што се препорачува да се земе таблетата од половина час до еден час пред сексуалниот однос.

4 часа

На секои четири часа, сè додека лекот е во организмот, ефектот се намалува за 50 проценти, но експертите посочуваат дека сексот е сè уште можен. Во првите четири часа, можна е постојана ерекција, додека може повторно да се појави и да исчезне.

10 часа

Дури и по 10 часа, експертите утврдија дека мажите сè уште можат полесно да постигнат ерекција. По 10 часа, ерекцијата трае во просек 23 минути, додека по 12 часа, просечното времетраење на ерекцијата е 16 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris