Синот на Војо Стојаноски, Дамјан денес стана татко

25 август, 2020
svadba

Дамјан Стојаноски, наследникот на македонската фолк легенда Војо Стојаноски, денес стана татко. Неговата сопруга Елена на свет го донесе нивното прво чедо – што се вели во народот – прво, па машко.

Убавата вест со јавноста ја споедели гордата баба Евица, инаку новинарка, која напиша дека од денеска има нова животна улога – баба.

Нека е жив и здрав наследникот и нека ја продолжи семејната музичка лоза.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris