Обвинет е за кражба сопствениот автомобил (ВИДЕО)

25 август, 2020
krazba

Жената била убедена дека фатила црнец обидувајќи се да украде автомобил во Бристол, додека тој само го чистел автомобилот што го поседувал.

Абди Кеир го чистел својот Форд Фиеста кога една жена му пристапила на патот и го побарала регистарскиот број на неговиот автомобил. Потоа тој започнал да ја снима размената, подоцна наведувајќи дека е загрижен дека ќе повика полиција.

„Оваа бела дама мисли дека го крадам сопствениот автомобил само затоа што сум црн“, се слуша Абди на снимката.

Жената потоа повторно ги бара неговите податоци, а снимката покажува дека Абди е револтиран од ситуацијата.

Абди, и вели на жената да се јави во полиција затоа што сака да поднесе извештај против неа за расизам. Жената потоа почна да  негира, одговарајќи дека може ќе се јави во полиција.

„Не биди толку агресивни“, му рече таа.Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris