Сите жени треба да учат од неа: Софија Вергара открива како добриот брак да го претворите во совршен!

16 август, 20200
291431_profimedia0504435614_ff

Еден експерт за говор на телото го анализирал однесувањето на познатата актерка во јавноста и го издвоил како добар пример.

Ѕвездите на серијалот „Модерно семејство“, Софија Вергара и нејзиниот сопруг и колега Џо Манганиело се сметаат дека се едни од најза заљубените парови во Холивуд.

Тие се венчаа пред четири години по една година врска, а нивниот говор на телото сведочи дека се врзани за вистинска љубов и голема страст. Речиси и да нема заедничка фотографија во која тие не се многу блиску еден до друг или барем не се допираат.

Тоа е причината зошто авторот на книгата „5 едноставни начини да го направите вашиот брак одличен“ и професор од Универзитетот во Окланд во Мичиген, д-р Тери Орбах, го зедоа примерот за добар брак. Имено, тој го анализирал говорот на нивните тела низ годините.

И, иако не го живеете животот на холивудска ѕвезда, малите гестови од една од највисоко платените актерки во светот можат да ви помогнат невербално да изразите како се чувствувате за вашиот партнер и да ги подобрите вашите односи и брак. Еве како тоа го прави Софија…

Додека познатите личности обично ги игнорираат папараците и се обидуваат да ја заштитат онаа малку приватност што им ја оставија, Софија го прави токму спротивното. Нејзината разиграност и огромната насмевка упатена до камерата покажуваат дека не се срами да му покаже на светот колку е заљубена во сопругот. И фактот дека не пропушта да го допира на фотографиите, вели дека е многу приврзана кон него.

Актерката е често фотографирана како стои зад  Џо, со рацете на рамениците, што значи дека тој е нејзина заштита и поддршка во животот.

На црвениот тепих, тие честопати се фотографирани свртени еден кон друг, како да трепкаат и остатокот од светот не постои. На тој начин, тие си покажуваат едни на други дека нивниот однос е поважен од било што.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris