Слатки кошнички: Рецепт за вкусни колачиња направени од само шест состојки!

23 декември, 2020
62007604-kosnice-kolac


Ако имате атрактивен калап за колачи дома, дури и наједноставниот рецепт ќе се претвори во мало ремек-дело. Овие слатки кошнички се најдобар доказ. Постојат само шест состојки во колачот на Наташа Пралица од блогот за десерти на Наташа, и што е најдобро, не треба да се печат.


Состојки:
-300 грама основна мешавина за брзи колачи
-70 грама кокосово брашно
-шеќер во прав за посипување

Подготовка:

  1. Ставете кокосово брашно во основната мешавина за брзи колачи и измешајте сè заедно.
  2. Одделете дел од смесата и наполнете го калапот во форма на кошница.
  3. Лесно допрете го исполнетиот раб на калапот на масата за да го извадите готовиот колаче од неа. Повторете го процесот додека не ја потрошите целата смеса.
  4. Ставете ги колачињата во форма на корпа во фрижидер да се ладат преку ноќ. Послужете ги попрскани со шеќер во прав. Пријатно!
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber