Славниот актер прослави 45 години откако е трезен, па го побара ова од фановите!

31 декември, 2020
h_53973839_1000x0

На видео објавено вчера, Хопкинс (82) ги замоли гледачите да се радуваат во 2021 година после, како што рече, тешка година, полна со тага за многу, многу, многу луѓе.

– Пред 45 години, доживеав итен повик. Одев кон катастрофа, се опијанив до смрт – изјави британскиот актер најпознат по улогата на Ханибал Лектор во филмот „Кога јагнињата ќе замолчат“.

– Не проповедам, но добив порака, мала мисла што ми рече „дали сакаш да живееш или да умреш?“. Тогаш си реков дека сакам да живеам и одеднаш ми олесна и оттогаш мојот живот стана неверојатен – изјави Хопкинс, пренесува Си-Ен-Ен.


– Сè на сè, велам, останете решителни. Денес е утрешното време што толку многу се грижевте за вчерашниот ден. Млади, не се откажувајте. Само продолжете. Продолжи да се бориш. Биди храбар. Моќните сили ќе ви помогнат. Тоа ме одржуваше низ животот – рече актерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber