Совет: Како може вашиот кармин да остане недопрен под маска за лице?

12 август, 2020
3073-2048x1365

Со оглед на состојбата во која се наоѓаме со корона вирусот, носењето маска е нешто што е задолжително на сите јавни места, освен на отворено.

Поради сето ова, жените имаат проблем со карминот, затоа што честопати ги вадат заштитните маски, и по некое време изгледа дека не ни користеле кармин.

Ако сè уште сакате да ставите кармин и да го одржувате трајно, затоа што маската ја носите само во супермаркет или јавен превоз, слушајте ги овие совети кои ќе ви помогнат да ги задржите усните убави дури и откако ќе ја носите маската.

За да може вашиот кармин да трае подолго, прво треба да ги подготвите усните пред да го нанесете. Направете и нанесете добар чистач на усни, да ги отстраните мртвите клетки и да ги направите усните да бидат мазни и хидрирани. Откако вашите усни се избришани, кармин на нив ниту ќе изгледа убаво, ниту ќе трае долго, така што ова е првиот и неизбежен чекор.

По чистењето, време е да пронајдете руж кој има долготрајна формула. Инаку, при примена на шминка за усни, треба да се следат некои правила со цел карминот да остане на нив колку што е можно подолго. Можете да нанесете прајмер на усните, а потоа и молив за усни за да бидете сигурни дека кармин ќе трае што е можно подолго.

Кога станува збор за видот на кармин, најдобро е да изберете мат текстури, како и високо пигментирани кармини, но треба да се внимава кармините да бидат доволно хранливи, за да усните не ви се исушат.

Применувањето на избраниот кармин најдобро се прави со помош на четка, затоа што така е најпрецизно, а доколку сакате да го поправите кармин после јадење и пиење, запомнете да ја земете четката во торбата со себе. Откако ќе го нанесете карминот, ставете сјај на усните за да бидете сигурни дека шминката, дури и карминот, останува на лицето и усните колку што е можно подолго.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris