Sвездата од Дизни за еден ден заработила 1 милион долари на страната OnlyFans! Порно sвездите се лути на неа!

31 август, 2020
звезда

Бела Торн заработи рекордни милиони долари за еден ден на платформата OnlyFans, страницата со содржини за возрасни постави ограничување на максималните донации, но и на максималната претплата.

Платформата која спаси бројни сексуални работници и стриптизери кои не се во можност да работат за време на пандемијата оваа година се здоби со култен статус и привлече многу познати личности.

Минатиот месец, OnlyFans потврди дека на 19 август, 22-годишната поранешна sвезда на Дизни се приклучила на страницата и заработила два милиони долари за еден месец, од кои половина ги доби за само еден ден.

Пред неколку дена, корисниците на платформата беа информирани дека навивачите повеќе не можат да остават неограничени донации, но најголемата можна е 100 долари.

Веб-страницата исто така објави колку корисниците на платформата сега им е дозволено да наплаќаат за ексклузивна содржина, а ова е бројка од 50 долари (до неодамна немаше ограничување).

Бројни корисници на платформата, вклучително и сексуални работници, ја обжалија одлуката на Твитер и ја обвинија Бела Торн.

 Онлифенс тврди за „Инсајдер“ дека нема контактни точки меѓу двата случаи. Кога Бела Торн се приклучи на платформата, продаде ексклузивни фотографии за 200 долари. Околу 50.000 корисници се претплатија за 16,99 долари на нејзината страница „Само фанови“, а многу платија и за пристап до ексклузивни фотографии. На Твитер некои се пожалија дека не е гола на ексклузивната фотографија, што е доста невообичаено кога станува збор за таа страница.

 Поранешната актерка подоцна објасни дека на нејзината страница нема да има голотија.

Onlyfans направи име за себе на грбот на сексуалните работници, но сепак тие тврдат дека новите ограничувања ќе и нанесат голема штета на заедницата.

26-годишната креаторка на страницата за Бела вели дека заработува околу 7.000 долари месечно од OnlyFans, и истакнува дека е многу загрижена за ограничувањата, меѓу другото затоа што стравува дека ова е само почеток на напорите на платформата за отстранување на сексуалните работници.

„Бела Торн веќе имаше многу пари и не направи никакво истражување за тоа како нејзините постапки ќе влијаат врз опстанокот на сексуалните работници“, заклучува нејзиниот имењак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris