Таа го скрши срцето на најсуровиот човек на светот: Никогаш не откри какво зло избегна! (ФОТО)

6 јуни, 20200
гбцгввџ

Се верува дека нацистичкиот лидер никогаш не дознал каква религија е жената во која се за вљубил на прв поглед

Сепак, многу детали од неговиот живот сè уште не се познати, но некои факти излегоа на виделина по неговата смрт, како што е веста дека неговата прва љубов била Еврејка!

Имено, како тинејџер, Хитлер живеел во Австрија. Таму забележал девојче по име Стефани Исак, висока, витка со убави очи, како што и самиот ја опишал тој.

За цели четири години, идниот суров диктатор негуваше чувства кон Стефана, но тој никогаш не застана да ја објави својата љубов кон неа, но постојат тврдења дека тој планирал да ја киднапира неколку пати. Сепак, тој се откажувал секој пат, од причини познати само за него. За него немаше друга жена, иако таа љубов секогаш беше платонска.

Љубица ги преживеала сите ужаси на Аушвиц: врз неа беа извршени 4 експерименти. Менгеле и се приближил и и рекол: Сè уште не сте умреле?

Август Кубижек, близок пријател во детството на Адолф Хитлер, ја напиша книгата Младиот Хитлер што го знам, во која го претстави она што го знаеше за оваа љубов.

„Таа беше многу убаво облечена, нејзиниот став покажува дека потекнува од добро и богато семејство. Нејзините очи се убави“, му рече Хитлер на својот пријател.

Кубижек откри и дека Стефани некогаш фрлила цвет кон Адолф и дека тоа е моментот на најголемата среќа што ја видел досега со младиот Хитлер.

Она што е најинтересно е дека Хитлер дури и не знаел дека Стефани е Еврејка. Многумина веруваат дека ако Стефани дознаела за таа љубов, настаните што следеле, па дури и историјата на светот, ќе беа многу поразлични.

Од друга страна, постоела можност Стефани да заврши како сопруга на Хитлер.

Во секој случај, Стефани го преживеа масовното убиство на Евреите, затоа што пред Втората светска војна се омажи за виенски офицер и го зеде презимето Рабац. И после толку години, многумина се фасцинирани кога размислуваат за тоа како една млада убавица ги преживеала сите ужаси на нејзиниот народ и не знаејќи дека нивниот џелат некогаш ја сакал лудо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris