Таблоидите објавија: Принцот Вилијам има рак, а Кејт Мидлтон претрпела сериозен слом и се заклучила во куќата откако ги слушнала вестите!

4 декември, 2020
kate

На принцот Вилијам, дијагностициран е редок вид на рак, според таблоидот National Enquirer, и истакнува дека токму затоа принцот Вилијам во последно време изгледа кревко и уморно, а неговиот неодамнешен тест на КОВИД-19 открива дека има повеќе здравствени проблеми отколку што мислеше. Извор за таблоидот изјави дека принцот Вилијам има редок вид на рак, кој се развива во неговото тело во последните три години. Сепак, лекарите ова го откриле неодамна.

Инсајдерот исто така тврди дека кралското семејство молчи за здравјето на принцот Вилијам. Тие се уверени дека ќе можат да ги чуваат работите во тајност, исто како што сторија со резултатот од тестот Ковид-19. Таткото на принцот Вилијам, принцот Чарлс, наводно бил потресен од веста и се фрлил да најде лек за неговиот постар син.

Таблоидот исто така тврди дека сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон е многу уништена кога дозна дека нејзиниот сопруг има рак. Кејт наводно била толку скршена кога ја слушнала оваа вест што решила да се заклучи во нивната куќа пет дена. Изворот додаде дека војвотката од Кембриџ доживеа сериозен ментален слом. Но, по пет дена, Мидлтон реши да се справи со ситуацијата со сите сили и се покажа како исклучително силна.

Иако принцот Вилијам се обидува да ја убеди Мидлтон дека неговото здравје ќе се подобри, некои мислат дека не можат да губат време во чекање. Затоа, наводно, идната сопруга на кралот го охрабрува принцот Вилијам да ја поправи врската со принцот Хари и Меган Маркл. Сепак, обидите на Кејт да ги смират браќата биле неуспешни. Принцот Вилијам, наводно, сè уште му замерува на принцот Хари што ги предал него и британската монархија, и иако може да умре, принцот Вилијам наводно не планира да им прости на војводата и војвотката од Сасекс.

На крајот, сепак се покажа дека единствената точна изјава на таблоидите е дека принцот Вилијам бил позитивен на Ковид-19. Вистина е и дека палатата успеа да ја чува во тајност неговата дијагноза четири месеци. На крајот на краиштата, секој што имал потешка форма на ковид ќе сведочи дека со недели по закрепнувањето се чувствувале изнемоштени и уморни, па дури и по дијагнозата, принцот Вилијам успеа многу брзо да и одолее на болеста и да се врати во форма.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit