Тајната на совршените пуканки се крие во дупнатата алуминиумска фолија

16 август, 20200
гхбјнм,

Покријте го садот во кој ги ставате пуканките со алуминиумска фолија, која потоа ја дупчете на неколку места. Перфорираната фолија на тој начин и овозможува на пареата да се акумулира така што пуканките почнуваат да се отвораат, а сепак ослободуваат доволно пареа за да не се натопи капакот и да капе на храната.

Thinkstock

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris