Тој го купи имотот на Мајкл Џексон!? Дознајте што се поседува овој имот!

25 декември, 2020
imot_majkl_dzekson_01

11 години по смртта на поп-ѕвездата Мајкл Џексон конечно се продаде ранчот „Neverland“. Имотот го купи милијардерот и инвеститор Рон Буркл, поранешен семеен пријател на Џексон.

Поранешниот „Neverland“ е продаден за 22 милиони долари, според јавните записи. Портпаролот на Бурк рече дека неговиот клиент ја гледа инвестицијата како можност за банкарство на земјиште. Милијардерот се интересираше за имотот во време кога не беше за продажба.

Имотот во Лос Оливос, Калифорнија, е дом на покојниот Цексон од 1987 година, кога тој беше на врвот на славата, сè до неговата смрт во јуни 2009 година. Еден од двата имота во сопственост на Мајкл Џексон, наречен „Neverland“, зафаќа 1.100 хектари.

Во 90-тите години на минатиот век, кога обвинителите на округот Санта Барбара го обиколија ранчот како дел од истрагата за обвинувањата за сексуално злоставување на малолетници, тие го опишаа имотот како свет на фантазијата што Џексон го изградил за да ги намами жртвите. Мајкл успеа да се ослободи од овие обвинувања.

Во недвижнината имало и забавен парк и зоолошка градина, во која биле сместени орангутани и слон по име Џипси, меѓу другото, а кој на авторката и текстописец и ја донирал Елизабет Тејлор.

Според пописот, на имотот на Џексон, кој бил преименуван во Сикамор поради негативната репутација што ја придружувал поп-ѕвездата, има вила во француски стил од 12,00 квадратни метри и „врвно засолниште на имотот, сместено меѓу уредените градини и езера, со неверојатен поглед на пасторалниот пејзаж на југ и прекрасниот планински венец на север“.

Имотот исто така вклучува и простор за забава на отворено покрај базен, куќичка до базенот и тениско игралиште. Исто така, на имотот има три посебни куќи за гости, кино со над 500 квадратни метри со сцена, штали и сите придружни простории за сместување и згрижување животни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber