Елката мора да ја украсите со овие бои! Тие носат СРЕЌА И УСПЕХ во сите области на животот!

25 декември, 2020
162641_bec6_f

Украсувањето на елката е еден од најубавите ритуали што ги повторуваме секој декември.

Денес украсите ни се достапни во различни бои, а верувањето е дека барем еден од овие четири треба да се најде во секој дом.


Црвената, зелената, белата и златната боја се симбол на успех и просперитет. Еве што секој симболизира:


Зелената дава надеж дека наскоро ќе дојде пролетта и сè повторно ќе биде исполнето со бои на младоста. Исто така го симболизира вечниот живот.

Црвената боја е симбол на Христовата крв. Исто така, таа симболизира успех, напредок и љубов.

Златната е бојата на сонцето, толку посакувано во текот на зимата. Златото е исто така подарок што еден од тројцата кралеви му го донесе на малиот Исус. Вака децата даваа подароци за време на Божиќ.


Белата е боја на чистота и мир, а сината е директно поврзана со наметката на мајката на Исус, Марија. За време на средниот век, сината боја била многу ценета и ја носеле кралските семејства.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber