Убиецот на Џон Ленон излегува од затвор за 2 години?! По 11ти пат му е одбиена молбата за условна слобода!

27 август, 2020
убиец

Марк Дејвид Шампен, кој ја уби sвездата на „Битлси“, Џон Ленон, пред неговиот стан во ЊуЈорк, декември 1980 година.Тој ќе остане зад решетките најмалку уште 2 години, откако судскиот совет 11-ти пат го отфрли неговото барање за условна казна.

Поминаа скоро 40 години откако Шепмен (65) го застрела Ленон пред влезот во зградата во Менхетен, каде што живееше музичарот.

Чепмен беше осуден на 20 години затвор, а оттогаш ја издржува својата казна во затворот Венд во Њујорк.

Причините за одбивањето на барањето на Чепмен не се објавени, а убиецот на Ленон нема да може да побара условна слобода до 2022 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris