Овие 10 работи никако не ги правете ако сте во брак!Паметно бирајте ги зборовите ако сакате да бидете среќни и задоволни

27 август, 2020
ббрак

Потребно е многу напор, трпеливост и време за да се одржи врската здрава.

Може да биде многу исцрпувачко, емотивно, така што нашето однесување понекогаш може да биде невнимателно.

Паметни луѓе во врска или брак…


1. Тие не ја анализираат секоја мала работа

2. Тие не мислат дека нивниот партнер ќе ги остави – тие се самостојни, секогаш можат да уживаат сами со себе, а сакаат само некој што ќе им го подобри животот

3. Тие не го споменуваат минатото

4. Тие не бараат модели на улоги во односите на другите луѓе

5. Тие не го омаловажуваат својот партнер

6. Тие не престануваат да зборуваат со партнерот

7. Тие не престануваат да се сакаат себеси

8. Тие не веруваат дека можат да ги променат партнерите

9. Тие не се обидуваат да ја „присилуваат“ врската

10. Тие не остануваат во лоши односи – тие знаат кога врската заврши

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris