Вака се храни најатрактивната жена на светот: Оливија Кулпо благодарение на оваа исхрана има тело од соништата!

18 август, 20200
olivija

Поранешната мисица Оливија Кулпо привлекува големо внимание со својот изглед, како кај мажите така и кај жените. Нејзината совршена фигура е сон на многу дами, а таа ни открива како ја одржува формата толку добра.

Вели дека генетиката не е заслужна за нејзиниот изглед, туку исклучиво правилната и избалансирана исхрана. Никогаш не држела диета, ниту била гладна, но внимателно го планира своето мени, особено пред важни професионални ангажмани.

Тие денови пие многу вода, а на минимум ги сведува газираните пијалаци, како и алкохолот.

„Јас го следам правилото 80/20, а за време на карантинот беше 40/60. Се обидувам да одржувам сè во рамнотежа“, рече таа.

Тоа значи дека во текот на денот ќе изеде 80% здрави намирници, додека оние 20% се резервирани за по некој десерт или чаша сок. Кога се храните вака, не се откажувате од ништо, а не постои шанса да се здебелите.

Таа се обидува исхраната да ја базира на влакна и на протеини.

ака изгледа нејзиното мени во текот на еден ден:

  • Појадок: Кафе и потпечено лепче со авокадо или кајгана
  • Ужина: Едно овошје
  • Ручек: Пилешка салата
  • Ужина: Јаткасти плодови или смути
  • Вечера: Месо или риба и зеленчук или порција сладолед

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris