ВАКВО НЕШТО НЕ ОЧЕКУВАВТЕ! Луксузниот дом на Кендал Џенер е еден од најубавите домови на светските ѕвезди (ФОТО)

31 јули, 2020
slika

Познатата манекенка мислела на секој детал додека го опремила своето удобно и топло гнездо.

Манекенката ја отвори вратата на својот луксузен дом во Лос Анџелес на екипата од магазинот Arhitectural Digest.

Еден од членовите на Кардашијан кланот, успешната манекенка и фотомодел Кендал Џенер, се пофали со својата оаза во мирниот дел на Лос Анџелес, за која вели дека со задоволство поминува време во неа.

За Кендал е императив во уредување за да се чувствува мирно  во својот дом и мирната атосфера, како што вели ја постигнала.

<p>Poznata manekenka mislila je na svaki detalj dok je opremala svoje udobno i toplo gnezdo</p>

Дизајнерскиот тим кој го уредуваше ентериерот во луксузната резиденција кој Кендал ја купила пред окулу година ипол  ја реновираше цела одина, се кејтлин иТоми Клементс како и познатиот дизајнер Валдо Фернандес, на чив што детал под името “Шкорпија” Кендал е посебно горда.

  • Многу сум задоволна на работата која ја направивме. Ова е прва куќа која ја преуредив од почеток до крај, до последен детал и мислам дека го отсликува она  што сум и каква сум во суштина- објанси Кендал.

<p>Poznata manekenka mislila je na svaki detalj dok je opremala svoje udobno i toplo gnezdo</p>

Посебна љубопитност беше турнејата во моделскиот гардеробер. Нема да ви откриеме премногу, но само ќе ви кажеме дека, покрај гардерберот полн со брендирана гардероба, кој е во посебна просторија, манекенката има своја Хана Монтана соба и нејзината Глам соба.

<p>Poznata manekenka mislila je na svaki detalj dok je opremala svoje udobno i toplo gnezdo</p>

Погледнете што има во нив и што точно се користат, и не пропуштајте го остатокот од куќата!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris