„Ве сакаме, но…“ – Мажите без влакна на јазикот ги откриваат мрачните тајни на своите поубави половини

6 август, 20200
ljubav-30-1536x1024-1

Во врските, сосема е нормална работа да не ни се допаѓаат исти работи партнерот, ниту пак, сè може да биде на место.

Исто како што на дамите им пречат некои навики и постапки, исто е и со нивните „посилни“ половини.

Затоа не е изненадувачки што последната тема на „Reddit“ предизвика толку многу внимание што мажите, барем анонимно, можеа искрено да кажат што им пречи кај нивните партнерки.

Некои забелешки се очекуваа и за нив се пишуваше порано. Прашања како, „Што правиш?“, „Мислиш ли на мене?“ или било кој друг вид размазено однесување, со причина не им се допаѓаат на голем број луѓе. Но, се најдоа и некои интересни и неочекувани одговори.

Ако бевте љубители на серијата „Пријатели“, веројатно се сеќавате дека „no-no“  за Џои беше никој да не се обиде да му ја земе храната и иако е жесток љубител на жените, не сакаше да го сподели ниту чинија храна со нив. Тој исто така беше во состојба да ја прекине врската.

Токму на ова се жалеа многу момци.

„Ја носам во ресторан, убаво ја прашав што сака да нарача и таа зема салата или нешто. Јас вообичаено нарачувам месо и помфрит. Досега не се случило барем еднаш нејзината вилушка да не заврши во мојата чинија и кога ѝ замерив за тоа, таа се налути сериозно на мене “, рече еден од корисниците на „Reddit“

Друг додаде дека неговата девојка, секогаш кога ќе купат сладолед, барала залак од него, не затоа што таа сакала да го испроба, како што продолжува да зборува, туку затоа што таа била најмалото дете во семејството и не била навикната на ограничувања. „Од друга страна, јас сум најстар во моето семејство и не сакам некој да го допре она што е мое“, ја заврши приказната.

Имаше и такви кои не можеа да ја разберат постојаната потреба од нивните поубави половини за да трошат пари до толкав степен.

„Мојата девојка не ги плати сметките и се жали бидејќи нејзините долгови се премногу високи, но таа нема проблем да ги потроши истите пари на еден пар чевли“, напишал еден корисник.

„Таа ги става садовите наопаку во машината за миење садови, ‘рчи како комбинација на косилка за трева и миксер за цемент полн со мачки, ја вади храната од микробранова печка пред да заврши одбројувањето, не може да купи ништо без темелна проверка за потеклото и состојките, влегува додека јас се туширам само за да ме удри по задникот, таа остава користен конец за заби низ целата куќа, таа не ја менува тоалетна хартија кога ќе ја потроши “, се само некои од најсмешните ситуации што ги вознемируваат мажите, судејќи според она што го напишале во коментарите.

Еден човек посочи дека е многу вознемирен што неговата девојка чува на видливо место сè што некогаш користела или планира да користи: тампони, четка за коса, чаша кафе, шампон, маица, чорапи … ништо не стои таму каде што треба.

Мажите се согласија дека ги нервира кога нивните девојки ќе остават отворени шампони и купки по туширањето, но и кога не ги „сплеснуваат“ кутиите пред да ги фрлат во ѓубре.

„Јас едноставно полудувам кога мојата девојка, само што започнав да го гледам филмот, почнува да поставувам прашања: „кои се овие луѓе и што ќе прават сега, и што се случи, зошто го мразат главниот лик?“ Аман! Само што го  вклучив ТВ! Ме фаќа нервоза ужасно “, рече еден.

Тие бараат мислење, но сепак прават работи на свој начин, премногу се грижат за нивниот изглед, постојано се жалат дека се уморни и потоа прават куп непотребни работи околу куќата … списокот со причини станува сè поголем.

„Ме фрустрира што таа седи на креветот и носи чевли. Јас сум од Азија, па претпоставувам дека разбравте зошто нешто вакво ме излудува! “

Друг се пожали дека неговата партнерка постојано прави нов распоред за мебелот во куќата. „Дали знаете колку пати сум треснал во фотелјата кога ќе шетам во кујната ноќе? Никогаш не знам што каде ми стои“.

Од друга страна, имаше такви кои велат дека нивните девојки и жени обично започнуваат „сериозни“ разговори и го бараат своето внимание кога гледаат филм или нешто слично.

Некои се вознемирени од прекумерното користење на социјални мрежи, други се нервираат кога гледаат реални шоуа, а други пак се нервираат од прашањето „Дали ме сакаш?“ милион пати на ден.

Во секој случај, би можеле да пишуваме за оваа тема со денови и да најдеме нешто ново. Приговори постојат од обете страни  да бидеме искрени.

И покрај сите овие „проблеми“, мажите сепак едногласно решија: „Ние се нервираме од овие работи, но ве сакаме!“

И што велите? Која одлика на Вашата убава половина Ви оди на нерви?

Пишете ни во коментар и споделете ги вашите искуства.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris