Вечерва облечете мокри чорапи! После неколку минути ќе приметите промена, а утре ќе се разбудите среќни и насмеани – Еве зошто

27 август, 2020
цорапа

Проблемите со несоницата можат да го отежнат животот и да ја направат животната навика сериозен проблем

Несоницата стана хронична болест на современиот човек. Таа е предизвикана од голем број фактори, како што се стресот, цел ден гледање на компјутерски екрани ,паметни уреди и забрзан начин на живот. И, додека многумина прибегнуваат кон апчиња за спиење, постои еден едноставен трик што ќе ви го олесни животот.

Треба само да облечете чорапи кои претходно сте ги натопиле во ладна вода пред спиење. Потоа превртете пар чорапи од сува волна над влажните. Конечно, завиткајте ги нозете во пешкир и легнете во креветот.

Со овој третман, ладните и влажни чорапи ја стимулираат циркулацијата на крвта и ја насочуваат кон нозете. Ова ги загрева стапалата и му помага на лицето да заспие побрзо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris