Родители го однеле својот син во болница – кога дознале што има тој во стомакот биле шокирани!

27 август, 2020
грб

Не обидувајте се да проголтате меч или слично – важна порака што сигурно нема да ја заборави момче, чии лекари извадија молив долг 18 сантиметри од стомакот, откако пробувал техники кунг-фу од здодевноста.

Лекарите од стомакот на момчето од Кина извадиле молив долг 18 сантиметри, кој го проголтал додека ја извршувал домашната задача, пишува Дејли Меил.

Седумгодишникот бил пренесен во болница во кинеската провинција Хенан, откако им признал на родителите што направил.

Детето рече дека ги имитирал актерите кои проголтале мечеви во шоуто за мајсторите на кунг фу.

Детето ја извршувал својата домашна задача пред пладне, неговите мисли скитале од здодевноста, според медицинскиот извештај.

Откако го проголта цел молив во должина од 18 сантиметри, тој се исплаши и призна на мајка си сè.

Застрашените родители веднаш го однеле својот син во болница, каде итно го упатиле на снимање.

Х-зраците покажаа зашилен предмет во стомакот на детето.

„Тој имаше среќа затоа што остриот дел од молив беше на горната страна. Ако тој беше обратно, молив веројатно ќе го прободеше стомакот и другите делови на дигестивниот тракт “, објасни шефот на медицинскиот тим кој бил задолжен за момчето во болницата во Хенан.

Детето се опоравува добро по итна операција.

Лекарите апелираат родителите да им објаснат на своите деца дека она што го гледаат на телевизија или на Интернет не смее да се повтори затоа што можат да бидат сериозно повредени, па дури и да умрат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris