ВИДЕО Борбата меѓу орелот и змијата доби неочекуван расплет

28 август, 2020
94545ead-44aa-496e-9f84-544d39ad23a6

Во италијанскиот град Рока Д’Евандо, снимена е борба помеѓу орел и змија, која ја прекинал случаен минувач.

Според италијанскиот портал paesanews.it, орелот ја нападнал и се обидел да ја фати змијата, но како што ја зафатил незгодно, успеала да се завитка околу него и почнала да го стиска со своето тело.

Којзнае како би завршила нивната борба на живот или смрт, ако не наишол Доменико Витале кој ја прекина борбата и стрпливо ја одврза змијата од орелот, кој веднаш одлета, а змијата е пуштена во природа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris