(ВИДЕО) Сочни шницли од рерна во сос од кромид и јогурт! Ручек од соништата

27 август, 2020
meso

Шницлите може да ги подготвите во рерна во рерната и да бидат уште повкусни од оние пржени во длабоко масло

Состојки:

  • 2 кромиди
  • 3 стекови (пилешко или свинско месо)
  • 1 домат
  • сол
  • бибер
  • сенф
  • 2 чешниња лук
  • 100 гр кашкавал
  • 100 мл грчки јогурт

Подготовка:

Во подмачкана тава, ставете ги прстените од кромид дебели 1 см, а потоа додадете го месото. Додадете сол и бибер, сенф преку месото месо и домати. Посипете со сецкан лук, додадете рендан кашкавал и грчки јогурт. Печете 45 минути на 180 степени Целзиусови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris