Викар (81) Починав во болница, неговиот сопруг (27) Романски играч вели: Плачев 2 дена, тоа е доволно, сега уживам во пари

6 јуни, 20200
Capture

Пензионираниот Викар (81), кој се ожени со 27-годишен романски репрезентативец, почина во болницата во Букурешт, додека неговиот вдовец открива дека „плачел два дена“, но сега е подготвен да ужива во неговото наследство.

Филип Клименс (81), поранешен викар на црквата во Англија, почина на 31 мај во болничката просторија која беше затворена за посета среде пандемија на коронавирус.

Вдовецот Флорин Марин, која е 54 години помлад од неговиот сопруг, рече дека е вознемирен по смртта на сопругот, но дека два дена жалост се „доволни“ и тој разбира дека неговиот покоен сопруг не би сакал да биде тажен.

View this post on Instagram

Thnks the sun

A post shared by Florin Marin (@florinmarin1) on

Наместо тоа, тој со задоволство ќе ужива во 150.000 фунти што ќе ги добие од неговата полиса за животно осигурување, домот од 100.000 фунти што тој го наследи по смртта на Клименс и доживотна пензија од 2.000 фунти месечно.

Флорин открил дека починатиот викар се разболел затоа што не можел да оди во Велика Британија за да го види својот лекар поради карантин и немал доволно лекови. Тој најпрво пројавил треска, а кога станал дезориентиран, бил пренесен во болница затоа што вирусот корона бил препознаен. Но, кога тестовите покажале дека тој е негативен, тој бил пренесен на кардиологија, каде наскоро најпрво паднал во кома, а потоа починал.

Флорин не можел да оди во болница со него, затоа што тоа не било дозволено поради пандемијата.

Луѓето мислат дека сум вдовец во црно, кој плаче, но плачам веќе два дена и тоа е доволно“, откри Флорин во интервјуто за „Мејл онлајн“.

„Филип не сакаше да плачам, тој би сакал да бидам среќен без оглед на тоа што се случи“, рече тој.

„Не сакам да плачам пред сите затоа што мојот сопруг почина. Некои луѓе можат да бидат среќни заради вашата тага“.

Марин ќе ужива доживотна пензија како вдовец на поранешен викар, освен ако не се ожени.

“Тој беше мојот сопруг и тоа е мое право”, рече тој. “Драги луѓе, јас не сум крив што тој ми остави пари!”

Двојката имала прилично бурен брак. Марин често посетувал геј клубови за време на викендите со дозвола на својот 54-годишен сопруг, затоа што му требале мажи на негова возраст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris