Влезе во 100-тата година од животот. Кој е всушност сопруг на кралицата Елизабета?

12 јуни, 20200
фд

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета, влезе во својата 100-та година од животот. По повод роденденот на војводата од Единбург, беше објавена една од ретките фотографии на кои позира со својата сопруга, кралицата пет години помлада од него. Наместо големата прослава на која е навикнато ова семејство, принцот ќе го прослави роденденот во друштво на кралицата, на интимна вечера во замокот. На неговите роденденски честитки му се придружи и Филип, неговиот внук, принцот Вилијам, и неговата сопруга Кејт Мидлтон.

На официјалниот профил на Инстаграм, покрај споменатиот портрет на славната личност со сопругата, тие споделија уште две фотографии – едната во која Вилијам позира со дедо му и се насмевнува, а другата во која Кејт го прави истото.

Бидејќи најчесто се пишува за принцовите Хари и Вилијам, донесуваме детали од животот на принцот Филип, за кои не се зборува толку често. Многумина не знаеја дека тој исто така имал бурен живот, полн со подеми и падови. Филип, војводата од Единбург, е роден како принц на Данска и Грција, а уште од рана возраст животот му го одбележаа авантурите. Една од тие авантури е онаа во која е вклучена една млада, 13-годишна Елизабета.

Имено, на 18-годишна возраст се приклучи на британската кралска морнарица, а токму тогаш започна активно да се среќава со тогашната 13-годишна принцеза Елизабета. Младата Елизабета веднаш се за заљубила и, наводно, веќе знаела дека ќе го помине животот со него. АСвршувачката е по Втората светска војна. Иако се чини дека нивната 72-годишна љубов немала никакви неуспеси, но постојат тврдења дека во еден момент имало скоро развод.

За Кралицата Елизабета и принцот Филип се појавија шпекулации за развод што никогаш не се случил. Првите големи фрустрации на принцот се појавија кога се појави прашањето за презимето што ќе го носи кралската куќа кога Елизабета ќе се воздигне на престолот. Нормално, таа би го зела презимето на Филип, но со оглед на неговата значително пониска социјална позиција и безвредни кралски титули, ова не се сметаше за прифатливо. ‘Јас не сум ништо позначајно од амеба. Јас сум единствениот човек во земјата кој не смее да им даде име на своите деца “, рече еднаш Филип.

После неколку години, гласините почнаа опасно да се шират за прељубата на принцот Филип. Иако ниту една жена не излегла во јавноста и не признала дека спиела со принцот Филип, британските таблоиди многу пати пишуваа за неговото неверството во текот на деценискиот период. И покрај сето ова, оваа двојка сè уште е рамо до рамо и е олицетворение на среќен брак после толку години заедно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris