Во овие земји жените се опседнати со пластични операции!

26 декември, 2020
profimedia-0152255800


Меѓународното здружение на естетски пластични хирурзи (ISAPS) објави официјален извештај за 2016 година на тема естетски и козметички процедури, чија цел беше да се дадат одговори на прашањата дека земјите се најмногу склони кон естетски зафати и кои им се омилени. Официјалното известување се заснова на голем број параметри и, меѓу другото, на бројот на извршени постапки и процентот на одредени видови естетски постапки.

Според извештајот, следните пет земји се најмногу опседнати со естетски процедури:

САД (17,9 проценти)

Бразил (10,7 проценти)

Јапонија (4,8 проценти)

Италија (4,1 процент)

Мексико (3,9 проценти)


Иако одредени земји водат по бројот на естетски процедури, тие стануваат сè попопуларни низ целиот свет секоја година. И не се популарни само процедурите за зголемување на градите, корекција на носот или липосукција, тие стануваат сè попопуларни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber