Врвни трендови за микро свадба: Еве како да направите вистински спектакл од мала свадба!

31 октомври, 2020
svadba

Кога организаторите на свадби се подготвуваа за 2020 година, сигурно многу од нив не очекуваа дека микро свадбите ќе бидат клучен тренд
Сепак, во екот на пандемијата КОВИД-19, микро свадбите станаа неопходен тренд

За оние кои сакаат да се венчаат во догледно време, големи и екстравагантни свадби едноставно не се возможни.

Иако ова може да биде малку разочарувачко, тоа не значи дека не можете да имате голема визија за вашата свадба од мал обем. Постојат многу уникатни трендови што можете да ги вклучите во вашата микро венчавка, вклучително и неколку предлози што ќе ви овозможат да ги вклучите гостите кои не се во можност да бидат таму лично. Значи, имајќи го тоа предвид, ќе разгледаме подетално некои од главните трендови за микро свадбите.

Виртуелни штандови за фотографирање и печатење на лице место
Постои едно место, а тоа е виртуелниот штанд за фотографирање, т.н. „Photo boot“ или фото кабини. Не може да се негира дека штандовите за фотографии се тренд на свадбите веќе долго време, бидејќи тие носат многу забава додека ви овозможуваат да ги забележите посебните моменти. Сепак, во овие необични времиња, традиционалниот фото штанд доби виртуелна надградба. Виртуелниот штанд за фотографии ќе ви овозможи да вклучите гости кои не можат да бидат таму лично.

Секој што не е во можност да присуствува на вашата венчавка, ќе може да добие пристап до штандот за фотографии преку интернет. Тие можат тоа да го користат на кој било уред поврзан на Интернет, како што се компјутер, таблет или паметен телефон. Потоа, тие можат да го изберат образецот, како и колку фотографии сакаат да направат. Како домаќинот на свадбата, а со тоа и на виртуелната кабина, имате моќ да одберете што ќе видат вашите гости. За гостите на лице место, ова е совршена можност да комбинираат виртуелно со реално.

Користејќи ја моќта на сублимациониот печатач, како и нивниот безжичен модул, виртуелниот штанд автоматски може да испраќа фотографии за печатење во реално време и им овозможува на гостите безжично да испраќаат фотографии од нивните мобилни уреди на свадбата за инстантно печатење за невестата и младоженецот. Во ден и време кога некои од вашите најблиски веројатно ќе ја пропуштат вашата венчавка – виртуелниот штанд за фотографии може да осигури дека сите се тука и никој нема да го пропушти вашиот посебен ден.

Интерактивна кујна
Помалите свадби ви даваат можност да играте со различни кујни и да експериментирате повеќе со храната што ќе ја послужувате. На крајот на краиштата, кога имате помалку луѓе да задоволите, веројатно ќе имате и помалку нервози. Значи, еден од начините на кој микро свадбата навистина може да биде предност е храната.

Sushimi GIF - Find & Share on GIPHY

Интерактивно кулинарско искуство дефинитивно треба да се земе предвид ако сакате на вашата свадба да и додадете вкус на кулинарска елеганција. Постојат многу различни начини на кои можете да го направите ова. Во последниве години, видовме како „ѕидот“ со солени и слатки крофни станува многу популарен. Други начини да додадете забава во менито за венчавки се додавање на маса за бонбони, камион за сладолед или суши. Опциите се безброј и даваат одлична можност за феноменални фотографии!

Предноста на микро свадбата е тоа што е многу поинтимна и лична. Кога имате помалку луѓе, имате повеќе можности да поминете време со нив и да разговарате. Исто така, ќе можете да додадете внимателен „допир“ на денот на вашата венчавка, на пример, можете да споделите видео со вашите гости, преку кое ќе ги одведете луѓето на патување низ вашата врска и така ќе ги изненадите. Многу е полесно да се направи вакво нешто кога има помал број луѓе, затоа што е полесно да се организирате, а исто така и не чини многу. Вие исто така ќе имате повеќе време.

Амбиентално осветлување
Друг тренд кој забрзано влегува во светот на микро свадбите е амбиенталното осветлување. Местата за микро свадби можат да бидат тешки во однос на осветлувањето. Ова е особено случај ако имате свадба на отворено, која станува сè попопуларна поради пандемијата или ако одбравте место кое нема многу природна светлина.

Christmas Lights GIF - Find & Share on GIPHY

Ова е причината зошто планерите за венчавки се покреативни кога станува збор за осветлувањето. Ова вклучува традиционални LED свеќи, самовилски ламби, лустери и што уште не! Амбиенталното осветлување може да го претвори местото на венчавање во нешто навистина посебно, што ќе ви овозможи да направите уметнички фотографии, што инаку не би било можно. Небото е граница, а затемнетите светла овозможуваат најлесен и најбрз начин да додадете љубовна романса на вашата микро венчавка.

Виртуелни гости
Можеме да имаме и виртуелни гости на свадбите во сегашната ера на пандемија. Благодарение на апликациите како што е Zoom, членовите на семејството и пријателите можат да бидат дел од прославата дури и ако тие не можат да присуствуваат лично. Со Zoom и виртуелните штандови за фотографии, можете вистински да создадете неверојатно искуство што ќе ги вклучи вашите најблиски и покрај сегашните ограничувања. Иако не можеме да имаме големи раскошни прослави, овие виртуелни решенија навистина се одлична алтернатива и може да направат да имате одлична забава на вашата интимна венчавка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris