Kojа е среќничката која му го освои срцето на најголемиот заводник на светот? Тие беа заедно повеќе од 40 години, а таа му прости за неверството!

31 октомври, 2020
ll

Шон Коннери и Мишелин Рокебрун се запознаа на еден голф турнир во 1970 година, а застанаа пред олтарот пет години подоцна. Тој и призна дека ја изневерил, но таа му прости сè и тие беа заедно до неговата смрт.

Шон Коннери беше еден од најпознатите заводници на филмската сцена, сите жени воздивнуваа на неговиот шарм ширум светот. Сепак, славниот актер е во брак со Мишелин Рокебрун повеќе од 40 години.


Коннери и Рокебрун застанаа пред олтарот во 1975 година, откако се сретнаа пет години порано на голф турнир во Мароко. Мишелин беше во брак двапати пред таа судбоносно да му каже „да“ на познатиот таен агент, а актерот претходно беше оженет со Дајан Клиенто. Дури откако раскинаа со нивните тогашни партнери, ја започнаа својата романса.

„На почетокот ни беше тешко да одржиме врска затоа што таа живееше во Северна Африка со своите деца“, рече актерот претходно во интервјуата. Мишелин е сликарка и често патувала. Покрај сликарството, таа е и продуцент на театарски претстави, а благодарение на тоа ја доби и наградата Тони.
Тие играа голф заедно, а Микелин беше исто така дел од тимот на снимањето на неколку филмови од Коннери. Двојката живееше на Бахамите каде што имаше куќа и токму таму славниот актер засекогаш ги затвори очите.

За време на нивниот долг брак, тие немаа заедно деца, но исто заедно ги воспитуваа децата што ги имаа во претходните бракови. Шон го доби Џејсон Коннери со Дајан Клиенто, а Мишелин има три деца од два претходни брака.

Иако навидум парот имаше приказна како што е приказната од бајките, не беше сè секогаш блескаво. Гласините за неговото неверство започнаа за време на снимањето на филмот „Дијамантите се вечни“, кога медиумите започнаа да го поврзуваат Коннери со пејачката од сетот на филмот. Стануваше збор за Линси де Пол, која подоцна за медиумите изјави дека само сака да биде пријателка со славниот актер, но тоа прерасна во нешто повеќе. Подоцна тој бил поврзан со бројни колешки, а тој и признал на сопругата дека ја изневерил во една прилика. Таа му прости сè и тие останаа заедно до неговата смрт.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris