WOW! Се бори цел живот со вишок на килограми, а ослабе ЕДНОСТАВНО дури 30 килограми!!!

3 август, 2020
Untitled-1-Recovered

Адријана Марш (24) од Лондон ги поминувала деновите во ресторани и консумирала висококалорична храна. Само мезето беше познато дека достигнува бројка од 2000 калории. “По богато мезе, следуваше пица, пилешки хамбургер или чинија со тестенини, кои можат да имаат 1000 до 2000 калории, а јас сето тоа би го дополнила со коктели. Петтата Пина колада има околу 870 калории, така што моите вечери можеа да достигнат и над 4.000 калории “, вели таа. Во текот на денот, таа би јадела сендвичи и слатки, и така натаму во текот на 2017 и 2018 година, што довело до драстично зголемување на телесната тежина. Во јануари 2019 година, таа одлучи да стави крај на тоа. “Не ми беше грижа премногу дали ќе се здебелам, сè додека не можев да најдам убава облека што ќе ми одговара. На крајот, не можев да го облечам фустанот што сакав да го носам за дипломирање, бидејќи тоа не беше моја големина”.

„Во времето кога бев на диета, воопшто не верував во себе и се борев напорно за да останам мотивирана. Во првиот месец изгубив 6,3 килограми“, вели таа. Што тогаш јадеше Андријана, и што јаде денес?

Диетата тогаш: Таа би го прескокнала појадокот. Ручек – сендвич со сирење и шунка, кафе и сок.. Закуски – шеќер слатки и колачи Вечера – Компири за мезе, тестенини од главно јадење или пица. Вечера во ресторанот – Полнети компири за мезе и пица / пилешки хамбургер и помфрит / тестенини како главен оброк. Пијалоци – Се случуваше да пие до пет коктели во денот.

Вака изгледа нејзината диета денес:

Појадок: Кајгана и парче тост

Ручек: Пилешко или мисирка, интегрален леб и салата или Риба, леб и салата

Вечера: Овесна каша или кефир и лен

Закуска: салата

Забелешка: Овошјето е забрането за првиот месец.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris