Задржете го летото на вашата кожа: Како темниот тен да трае што е можно подолго?

15 август, 20200
leto

Враќајќи се во секојдневниот живот и оставајќи го сонцето, тенот се враќа во своите вообичаени тонови побрзо отколку што би сакале.

Со овие совети, ќе го „задржите летото“ на вашата кожа подолго:

Оставете го пилингот за есен и зима

По туширањето, полека избришете ја кожата, секој посилен притисок ќе влијае на побрзо отстранување на бојата. Не правете пилинг засега, бидејќи тој негативно ќе влијае на затемнетата кожа.

Хидратација

Внесувајте доволно течности што му се потребни на вашето тело. Исто така, хидрирајте ја кожата однадвор и не ги заборавајте хидратантните креми за лице и тело.

Витамини

Витамини потребни за убава кожа се витамини А, Д, Ц како и бета-каротин. Обрнете внимание на дневниот внес на овие витамини, што ќе ви помогне на целокупното здравје, но и на изгледот на вашата кожа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi