Земал лажица во рацете и открил дали спие добро. Пробајте и вие.

1 септември, 2020
човек

Ако не спиеме доволно, тоа негативно влијае на секој дел од телото, нашиот физички изглед и здравјето воопшто. Во денешно време е тешко да имате доволно време за спиење, а последиците од несоницата се остваруваат подоцна – преку намален имунитет, зголемено ниво на стрес, тенденција за зголемување на телесната тежина …

За да проверите дали спиете доволно, треба да направите едноставен тест.

Сè што ви треба е лажица и послужавник (метал), а тестот најдобро се прави попладне, после работа и после јадење. Легнете на креветот и погледнете го вашиот часовник за да одредите точно кога сте легнале.

Удобно сместете се и подгответе ја атмосферата што ви одговара за спиење – затемнете ги прозорците, вклучете го телевизорот или пуштете лесна музика и исклучете сè што ви одговара.

Земете ја лажицата во вашата рака и оставете ја раката да падне преку работ на креветот или каучот. Имајте подготвен послужавник под мишка. Кога ќе заспиете, звукот на пукање на лажица треба да ве разбуди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris