Жени не очајувајте, овие непријатности во кревет се нормални појави.

30 август, 2020
појави жени

Да се ​​води љубов е природна потреба.

Но, исто така еден вид уметност.

Како и да е, колку и да сте квалификувани, многу е можно да направите уште грешки кои предизвикуваат непријатности, кои најчесто ги среќаваат жените.

Всушност, веројатно не постои личност на која било од ова апсолутно никогаш не се случило, и еве зошто се случуваат вакви појави.

1. Вашата вагина прави звуци

Вие сте во средина на жешка акција, уживате како никогаш порано и во тој момент се слуша звукот направен од вагината, а најмногу потсетува на гас.

Звучи познато?

„Ова се случува како резултат на затрупаниот воздух кој треба да биде избркан од вагината“, вели Деби Хербеник, доктор на науки и вонреден професор на Универзитетот во Индијана и автор на „Корегузма работа“.

Како да се ублажи оваа појава?

Ова обично се случува кога партнерот одеднаш продира неколку пати по ред, а она што би можело да помогне е транзицијата кон понежни пози во кои пенисот не излегува целосно од вагината.

2. Произведува многу течности

Ова е, всушност, сосема нормален феномен, но може да изненади многу жени.

3. Телото е потполно немоќно откако водете љубов

 Раководителот на Центарот за сексуално задоволство и здравје, непрофитна сексуална организација во Рода Ајленд, Ерин Баслер-Францис, вели дека за време на сексуалната возбуда, телото станува своја хемиска лабораторија, а кога дејството ќе престане, мозокот ги растера хемикалиите кои промовираат стрес, релаксација и, на крајот, сон.

4. Инфекции на уринарниот тракт

 Ова е честа појава кај жените и се верува дека заради батериите и триењето за време на вагиналниот однос го олеснуваат патот до уретрата.

5. Чувствувате болка

Студијата објавена во списанието Сексуална медицина открила дека 30 проценти од жените чувствуваат болка за време на вагиналниот секс, а повеќето ја чувствуваат оваа непријатност во вагината или околу отворот на вагината. Болката може да биде предизвикана од голем број работи, од тоа да не биде влажна до (премногу) силен и груб секс, вели коавторот на студијата Хербеник.

Болката исто така може да биде знак на инфекција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris