Таа на никој не кажала за спонтаниот абортус! Ја убила нејзината бремена пријателка.

30 август, 2020
раце

а немаше идеја дека нејзината пријателка воопшто не е бремена,дека сака да ја убие,да и го земе детето и со тоа да го зачува својот бракот.

Учителка од Канелина, град во бразилската држава Санта Катарина, беше пронајдена мртва во раните утрински часови на 28 август, само неколку часа по нејзиното исчезнување. Телото на Флавија лежеше покрај шпоретот во напуштена зграда, нејзиниот стомак беше распаран.

Несреќната жена, ќе покаже истрагата, влезе во напуштената зграда на повик од другарка која со месеци ја прогонуваше бременоста затоа што имала спонтан абортус на почетокот на годината.  Штом ја стигнала, пријателката ја убила удирајќи ја во главата со цигла.

Кога паднала, жената и го искинала стомакот и го украла детето. Ја откриле кога отишла во болница со крваво бебе, тврдејќи дека се породила на улица. При прегледот, утврдено е дека жената нема раѓано, а на телото на бебето биле пронајдени длабоки расекувања, кои наводната мајка не можела да ги објасни.Лекарите ја повикале полицијата.

 Штом започнаа со испрашување на наводната мајка, за нив беше јасно дека таа е поврзана со исчезнувањето на наставничката. Во еден момент, таа целосно ладно признала што сторила и открила на полицијата каде е телото на наставничката.

„За 22 години работа во полицијата, не сум видел вакво нешто. Таа раскажа што направи со таква смиреност. Таа дури и не праша дали бебето е добро “, рече еден од инспекторите.

Осомничената открила дека таа ја познавала жртвата од порано и дека од јануари, кога го изгубила бебето, неколку пати ја запознала Флавија и дека постојано зборувале за породување и бебиња. Бидејќи никому не открила дека има абортус, жената смислила пеколен план. Таа решила да ја убие учителката кога била бремена и да го „киднапира своето дете“ по царски рез.

За среќа, вработените во Одделот за неонатологија успеаја да го спречат да го стори тоа.


Според бразилските медиуми, момчето било задржано во болницата за да бидат санирани повредите што ги претрпел при присилното раѓање на неговата мајка.

 Тие исто така изјавуваат дека неговата состојба постојано се следи, имајќи предвид дека тој е роден еден месец порано.

„Ова е мирен крај, вакво нешто никогаш не се случило во историјата на овој регион. Родителите и сопругот на убиената Флавија се неиздржливи. Јас дури и не можам да го изразам ужасот што го најдовме во барака каде го најдовме телото “, рече инспекторот Ребело.

Флавија е погребана во саботата во нејзиниот роден град.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris