Знаеме дека е тешко, но од некаде морате да почнете: Испробајте ги овие две совршени вежби за задник и колкови

10 јуни, 20200
12-Best-At-Home-Workout-Plans-for-Women

Знаеме дека по долга пауза е навистина тешко да се вратиме во колосек, особено кога станува збор за вежбањето.

Ние максимално ќе ви помогнеме во тоа.

Цел: Подигнување на задникот

Рок: Веднаш

Доколку ги немате потребните тегови, можете да искористите шишиња со вода.

Подигни високо!

Застанете во расчекор, а нозете нека ви бидат во положба малку поширока од рамената, спуштете се до подот, така што задникот ќе го туркате нанадвор, а р’бетот ќе ви остане исправен. Подигнете го тегот со едната рака во висина под брадата. Повторете 15 склекови во 2 серии.

Подигни уште повеќе и вклучи ги нозете!

Застанете во позиција такашто стапалата ќе ви бидат изедначени со колковите и фатете го тегот со двете раце. Важно е тегот да ви биде во висина на градите. Полека спуштајте го коленото кон подот, а рацете кренете ги над главата. Повторете го ова и со другата нога. Вежбајте 10 спуштања во 2 серии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris