Зошто ова лето треба лубеница да ја вклучите во вашата рутина за убавина?

25 јуни, 20200
lubenica

Нашите баби го предвидоа нејзините позитивен ефект врз кожата – и денес знаеме со кои подготовки е најдобро да ја комбинираме – лубеница.

Апсолутно секој дел од лубеницата може да се користи – и кората и семето. „Месото“ на лубеницата е толку сочно, што на прв поглед е јасно и логично колку се моќни неговите хидрантни својства. Кога станува збор за кората, можете да ја користите и за опоравување на оштетената кожа, но и за хидратација, исто така. Семињата од лубеница се протеини со додатни масни киселини кои ја хидрираат и помагаат во затегнување на кожата.

Лубеницата е составена од 90% вода – така што нејзините главни ефекти се хидратација, затегнување и омекнување на кожата. Има моќ да ги намали брчките и има позитивен ефект врз сувата кожа – со која од време на време сите имаме проблем.

Најголемата предност на лубеницата е што позитивните ефекти што ги има на кожата се видливи веднаш. Меѓутоа, ако целите долгорочни ефекти, тогаш се советува и долгорочна употреба – минимум 30 дена, за тоа време клетките целосно ќе се регенерираат и ќе уживате во ефектите на вашиот природен производ за убавина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris