3 знаци кои ги очекуваат животни бури до 20 мај

23 април, 2021
големи искушенија во мај

Еве кого го чекаат искушенија и мали бури додека Сонцето е во Бик – овие 3 знаци нема да бидат најсреќни за време на владеењето на Бикот …

Венера, Меркур и Сонцето престојуваат во знакот на Бик – правилото на овој знак ќе биде навистина интересно и различно од неговите сезони!

Сонцето влезе во знакот на Бик на 19 април, а ќе го напушти на 20 мај кога ќе помине во Близнаците.

Енергијата на Бик ни носи хедонизам, аспирации кон материјалот, самозадоволување и добра енергија, но трите хороскопски знаци нема да успеат толку добро.

Еве кого го чекаат искушенија и мали бури додека Сонцето е во Бик:

Стрелец

Ве чека напорен месец, полн со задачи, обврски и нерешени проблеми. Време е да го реорганизирате вашиот живот и да направите добар план. Ако се чувствувате расеано и збунето, добро испланирајте ја својата рутина. Пазете се од одложувања, пропуштени рокови и невнимателни одлуки. Секој ден носи еден мал предизвик, но вие станувате посилни и похрабри.

Овен

Периодот на роденденските прослави е зад вас, драг Овен. Сонцето го напушти вашиот знак, така ќе се чувствувате помалку енергични во врската и претходниот период и ќе паднете во монотонија. Можни се финансиски проблеми, непредвидени трошоци или погрешно трошење пари. Потребна ви е помош од блиска личност за да најдете решение. Направете добар план за буџет. Сега е време да ги покажете своите способности и одговорност.

Водолија

Beе бидете многу бавни и повлечени во овој период. Ќе уживате најмногу да го поминувате времето во топлината на вашиот дом, а особено самотијата. Владеењето на Бик е добар период да се посветите на своите мисли и емоции, да го исчистите умот од некои стари дилеми и да ја обновите својата енергија. За да се релаксирате, пробајте ја магијата на медитацијата. Спијте добро.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris