5 НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ЗОДИЈАКОТ: Љубоморни и злобни, а еден е особено НЕМИЛОСРДЕН!

19 април, 2021
248011_shutterstock-674645575_ls

Прочитајте го предупредувањето од кои хороскопски знаци да се пазите затоа што тие се манипулатори до срж

Кога секој од овие пет знаци на Зодијакот ќе се најде во непријатна ситуација, тие најверојатно ќе дадат се од себе за да манипулираат.

Некои се посуптилни од другите, но сепак, треба да се внимава.

Шкорпија

Иако е исклучително генијален, нека не ве залажува. Шкорпиите се недоверливи и таинствени. Да речеме дека вашиот најдобар пријател, по долгогодишно пријателство, наоѓа причина да не ви верува.

Шкорпиите тајно ќе започнат да се дружат со други луѓе. На крајот ќе ја скршите главата, прашувајќи што сте направиле погрешно. Тие се многу љубоморни, одлични и убедливи водачи. Тој е вистински мајстор за манипулација и го знаат тоа.

Рак

Ракот е длабоко интуитивен, што, се разбира, може да биде благослов. Меѓутоа, во некои случаи може да биде вашиот најлош кошмар.

Тој е многу имагинативен и ќе ве обвини за сценарија што никогаш не се случиле. Може да најде причина да ве мрази за нешто што сте му го направиле кога сте имале пет години и лесно може да се увери дека сепак сте исти како тогаш.

ljuta devojka

Близнаци

Овој знак од зодијакот е исклучително неодлучен, а таа неодлучност ја маскира носејќи сигурни одлуки. Меѓутоа чим ќе се свртите, веројатно ќе ве обвини за одлуката која сам ја донел.

Забавата всушност е најлошата атмосфетра за близнакот, бидејќи тој е исклучително социјален и се чини дека е подготвен за се што нуди ноќта. Ќе замине дома со вас таа вечер и подоцна веројатно ќе се покае за се што се случило.

Риби

Тие се целосно несебични и секогаш подготвени да помогнат. Понекогаш толку очајнички сакаат да им помогнат на другите да се запрашате дали тоа го прават од себични причини. Лошата вест е дека понекогаш за тоа и станува збор.

Рибите ќе сакаат секоја вечер да излегувате надвор, бидејќи знаат дека минувате низ тежок период, но тие всушност ја користат вашата ранливост за да си олеснат. Подоцна ќе ви се пожалат дека нивниот живот е во хаос поради вас, иако тие сами го создале тоа. Сакаат да глумат жртви.

tužna devojka

Лав

Лавот е лудо страстен, но најмногу од сè, тој сака да биде главен. Тој е подготвен да се расправа до смрт тврдејќи дека е во право, дури и кога целосно греши.

Една работа што треба да се почитува е дека тој е искрен во однос на своите постапки. Ова важи и за ситуации кога тој е тотално манипулативен. Стои зад своите постапки и не се срами да каже како се чувствува. Од оваа причина, неговите постапки се злобни и тешко се дешифрираат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris