5 знаци дека вашиот партнер е склон кон изневерување!

6 јануари, 2021
shutterstock744371542-830x0


Нешто не е во ред ако тој постојано го крие вашиот телефон од вас!

Кога сакате некого или сте во стабилна врска, сакате да верувате дека сè е во ред. Сепак, токму поради „розовите очила“ луѓето често не ги гледаат знаците за предупредување, кои покажуваат дека нивниот партнер не е баш идеален.

Без претпоставување на најлошото, може да биде корисно да ги препознаете потенцијалните знаци дека сте во врска со измамник.

Не се трудат во врска
Предупредувачки знак може да биде ако вашиот партнер не вложува многу напор во врската. Ретко ги изразува своите емоции, не сака премногу да ве бакнува или избегнува контакт со очите.

Секако, ако вашата сакана не е љубител на несексуална интимност, не мора да значи дека ве изневерува, но ако се чувствувате запуштени, веројатно не сте во среќна врска.

Не поминува „квалитетно време“ со вас
Кога поминувате време едни со други, тој никогаш не е целосно присутен. Ако ви се чини дека вашиот партнер само сака да биде со вас дома и ретко кога е отворен за некои интересни програми, имате причина да се сомневате.

Може да биде и знак за предупредување ако забележите дека тој постојано чачка по телефон додека е со вас.

Тој често зборува за другите
Сепак, многу посериозно од претходните две, тоа може да биде знак дека истото име често се појавува во неговата приказна.

Секако, не треба веднаш да го претпоставувате најлошото, но би било паменто да откриете за кој колега или пријател зборува вашиот партнер.


Тој го крие телефонот

Во денешно време, скоро сите имаат заклучен телефон. Се разбира, вашиот партнер има целосно право на приватност. Меѓутоа, ако тој очигледно го крие телефонот од вашите очи, веројатно имате причина да се сомневате во тоа.

Исклучени сте од плановите
Тој редовно прави планови без вас. Можеби тој излегува доцна во ноќта и не ви се јавува. Ако воопшто не ја познавате неговата компанија и никогаш не сте биле поканети на нивните забави, оправдано се прашувате зошто е тоа така.

Што да направите ако мислите дека сте во врска со измамник?
Не постои еден „рецепт“ за тоа како да постапите ако мислите дека вашиот партнер изневерува. Единственото нешто што можете да направите е да разговарате сериозно со вашиот партнер за вашите сомнежи или општи активности што ве навредуваат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris