ПЕСОК ЦРН КАКО ЈАГЛЕН, А МОРЕ ЦРВЕНО КАКО КРВ! Ова место навистина постои, но НЕ СМЕЕ СЕКОЈ ДА ОТИДЕ ТАМУ!

21 октомври, 2021
488048_hormuz-island-iran-3_f

Глетка како од друга планета

Островот на Винижитото се наоѓа во Иран и е едно од најчудните места на планетата.

Кога мислиме на некој егзотичен остров, нашата прва асоцијација е палма, бистро, сино, проѕирно море и бел, топол песок под босите нозе. Овој вид опис звучи како нешто за кое сите сонуваме секоја година.

Ако одлучите да отидете во Иран на море, ќе бидете изненадени. Изгледот на овој остров никој не можеше ни да го замисли. Ќе ви се чини како да сте заминале на друга планета.

Песочната почва содржи хумус, како и големи количини железен оксид. Високите концентрации на овие супстанции предизвикуваат почвата да поцрвени. Морето го измива песокот, па поцрвенува.

Дали некогаш сте виделе вакво нешто?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris