За вашата коса да стане мека како свила: Со оваа МАГИЧНА МАСКА на база на АВОКАДО секоја жена може да биде на насловните страни!

22 октомври, 2021
326524_profimedia0189761966_ff

Есенските денови со себе носат дополнителни проблеми кога станува збор за стилизирање на косата, особено кога мислиме на дождливите денови и бурните ветрови, кои се главните причини за пречестото фенирање, употребата на преси и силните хемикалии.

Доколку сакате да ја зачувате косата од оштетување, пречесто шишање и досаден изглед, вистинско време е да воведете дополнителна нега во вид на органски маски кои се богати со моќни состојки.

Откако ќе ја измиете косата со шампон без сулфат, парабени и микропластика, нанесете ја вообичаената рутина, а потоа на влажна коса нанесете мешавина од следните состојки.

1. мелено свежо авокадо
2. Ладно цедено маслиново масло / 2 лажици
3. половина испасирана банана
4. жолчки
5. лажица ливадски мед
6. лажица масло од глуварче

Kosa, Frizura, Lob, Dugi paž

Оставете ја оваа моќна маска на вашата коса најмалку 30 минути, а потоа исплакнете со млака вода. По првиот пат, ќе се изненадите колку косата ќе биде мазна, полна со сјај, еластичност, волумен, а стилизирањето ќе го завршите барем 15 минути порано од вообичаеното.

Оптимално би било да ја користите два пати месечно, а доколку вашата коса е многу оштетена, нанесувајте ја после секое миење.

За дополнително да ја заштитите косата од надворешни фактори, пред секое излегување од дома, на врвовите ставете две капки чичково масло, со што ќе направите заштитен слој без замастување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris