Витилигото ѝ донесе уникатност и посебна борбеност: Вини Харлоу остави без зборови во креација која открива премногу

22 октомври, 2021
329932_profimedia0639028410_ff

Канаѓанката Шантел Браун Јанг, попозната во светот на модата како Вини Харлоу, ги освојува светските модни писти и покрај специфичниот изглед и депигментација на кожата, професионално наречена „Витилиго“.

Овој недостаток, покрај нејзината неверојатна харизма и извонредна убавина, ја доведоа до најпрестижните дизајнери и брендови, а сега е заштитно лице на модната компанија „Desigual“, како и на иновативната кампања на брендот „Diesel“. Вини своевремено беше натпреварувачка во популарното шоу „Americas Next Top Model“ во кое го покажа својот потенцијал.

<p>Poznata manekenka bila je jedna od najzapaženijih na rođendanskoj proslavi reperke <strong>Dojo Ket.</strong></p>

Вини често можеме да ја видиме на престижни светски настани, а овој пат папараците ја фотографираа на роденденската забава на раперката Доџа Кет, која беше инспирирана од американскиот празник „Ноќ на вештерките“.

Моделот беше многу провокативно облечена, а чипка и свила едвај го покриваа нејзиното тело.

<p>Poznata manekenka bila je jedna od najzapaženijih na rođendanskoj proslavi reperke <strong>Dojo Ket.</strong></p>

Токму ваквиот стајлинг предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, додека едни го поддржаа контроверзното издание, други сметаат дека ваквите костими не ѝ прилегаат на светскиот модел, дури и да се работи за професионална трансформација.

<p>Poznata manekenka bila je jedna od najzapaženijih na rođendanskoj proslavi reperke <strong>Dojo Ket.</strong></p>

<p>Poznata manekenka bila je jedna od najzapaženijih na rođendanskoj proslavi reperke <strong>Dojo Ket.</strong></p>

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris