8 најмоќни астро комбинации: На овие парови им е судено да останат заедно засекогаш!

1 февруари, 2021
240801_shutterstock-390637012_ls

Еве што велат астролозите…

Во астрологијата, поврзаните хороскопски знаци традиционално се сметаат за компатибилни. Така, знаците на земјата (Јарец, Бик, Девица) се компатибилни со знаците на земјата или елементот на водата (Рак, Шкорпија, Риби). Огнените знаци (Овен, Лав, Стрелец) одат добро едни со други, како и со воздушните знаци (Вага, Водолија, Близнаци).

Астролозите наведоа парови со најсилна хемија:

Овен и Скорпија

Марс владее со двата знака, па затоа честопати оваа врска е полна со страст и длабоки емоции. Тие секогаш ќе си го чуваат грбот едни на други и ќе бидат поддршка до крајот на животот.

Вага и Риби

Кога Рибите, кои се претежно сонувачи, се сретнат со Вага, што е реално во секоја ситуација, се создава идеална романса. Ова е можеби најидеалната комбинација. Тие брзо ги решаваат несогласувањата и секогаш се едни за други.

Лав и Бик

Ќе се развие силна и сентиментална врска помеѓу Лавот и Бикот. Лавот, управуван од Сонцето, копнее по восхит, додека Бикот, управуван од Венера, само сака удобен живот. Лавовите ја сакаат сензуалноста на Бик, додека Бикот ќе биде поласкан од желбата на Лавот да ги задоволи во сè.

Стрелец и Девица

Овие знаци се балансираат меѓусебно, но во исто време можат и да полудат. Стрелецот е опуштен и склон кон авантури, додека Девицата по природа е воздржана, што создава идеална рамнотежа во врската и динамична врска.

Јарец и Водолија

Сатурн владее со овие знаци и ја прави оваа врска нераскинлива. Страста меѓу нив е на врвот, а сексот е многу важен за нив.

Јарецот е традиционалист и ги почитува правилата и границите, очекувајќи и другите да го сторат истото. Водолијата е бунтовник кој ги мрази границите и секогаш се обидува да ги крши. Заедно совршено се вклопуваат заедно.

Рак и Близнаци

Ракот е подложен на промени во расположението и може да премине од среќа во депресија за неколку секунди, а Близнаците се тука за да им помогнат во тешки моменти. Во овој поглед, на Близнаците ќе им се дадат повеќе, но не е тешко.

Водолија и Скорпија

Ова се два знака кои сакаат да го истражуваат забранетото овошје и да зборуваат за работи за кои на многумина дури им е непријатно да размислуваат. Тие лесно ќе се интригираат едни со други, а тоа ќе доведе до нераскинлива врска, полна со страст.

Овен и Рак

Овенот сака да биде херој во врската, а на Ракот му треба заштита и спас. Ова е особено точно за паровите – машки Овен и женски Рак. Ќе биде таа на која и е потребна помош цело време, бидејќи таа често изгледа прилично ранливо, а тој со задоволство повторно ќе ја освои и ќе и помогне кога и да и треба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber