Ако го јадете ОВА еден месец, салото ќе се стопи!

10 јануари, 2021
slim

Три пијалоци, а вие избирате!

Состојки:

портокал

банана

2 лажици бадеми

2 лажици семе од лен

2 свежи или суви смокви

1/3 чаша вода

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете мазна маса и пијте додека се свежи.

Забелешка: ако користите исушени смокви, натопете ги во вода половина час пред употреба.

Состојки:

чаша малини (или некое друго овошје од бобинки)

јаболко

банана

1/2 лимон

лажица семе од лен

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете мазна маса, пијте додека се свежи.

Состојки:

2 киви

1 банана

1/2 јаболко

лажица ленено семе

лажица лешник

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете мазна маса, пијте додека сте свежи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris