АКО ИМАТЕ СИЛНО ЛИБИДО, ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВА: Пози кои ЌЕ ВЕ РАСПАМЕТАТ! Само за ИЗБРАНИ

23 април, 2021
901273_profimedia0317906957_ls

За да го продолжите сексуалното задоволство и дополнително да ги разгорите страстите, за среќа има многу пози со кои можете да експериментирате

Вистина е дека многу парови водат љубов еднаш неделно, а можеби дури ни толку.

Сепак, ова се само статистички податоци. Ако сте меѓу оние среќници кои имаат силно либидо и обожаваат жешки акции секој ден во кревет или надвор од кревет, веројатно сте ги пробале сите вообичаени пози. За среќа, има многу пози со кои можете да експериментирате за да го продолжите сексуалното задоволство и дополнително да ги разгорите страстите. Некои ќе ви овозможат да навлезете подлабоко и да се чувствувате подобро, некои ќе направат односот да трае подолго, но всушност би било идеално да ги комбинирате, да менувате брзини, да се доведувате до лудило еден со друг, а потоа да забавите … Не мора да набавите секси литература, Камасутрата и така е полна со пози што може да ги направи само акробат. Еве неколку добри идеи, па пробајте и откријте нови начини за заеднички незаборавни оргазми!

Кучешка поза

Кучешката поза е класичен избор за оние со силен сексуален нагон бидејќи овозможува подобра пенетрација од позади. Покрај тоа, позата е разноврсна затоа што и двајцата можете да бидете на колена, еден партнер може да застане над креветот или и двајцата да стоите. И неговите раце остануваат слободни да стимулираат други ерогени зони!

Не толку здодевна мисионерска поза

Оживејте го вообичаениот мисионерски стил со нешто како перница што оди под карлицата на жената. Одличниот секс се сведува на добри агли на пенетрација, а оваа поза го овозможува тоа со многу повеќе триење и притисок. И да, експлозивен, врел оргазам е повеќе од вообичаен.

Триечки лотос

Кога ќе дојде време да се успори, размислете за внесување на лотос позиција. Мажот седи исправено со прекрстени нозе, а партнерката му седи во скут, лице в лице, завиткувајќи ги нозете околу неговиот грб. Ова е прекрасна поза за мала пауза, момент на интимност, успорување на дишењето. Бидејќи позата вклучува повеќе триење отколку пенетрирање, ова може да помогне во продолжување на сексот. Затоа, кога ќе почувствувате дека се приближува експлозија, тргнете кон лотосот!

Взаемно допирање

Не е поза, но сепак е одлична работа за оние со силно либидо. Меѓусебната мастурбација ви дава голема контрола над сопствената издржливост и може да помогне во градењето интимност со вашиот партнер. Легнете на грб за визуелно најотворено искуство и започнете да се задоволувате гледајќи се. Да, веројатно ќе станете ненормално напалени и ќе сакате да скокате еден на друг, но одложете го задоволството и уживајте во погледот што е можно подолго.

Ѓаволеста јавачка

Ова е одлична поза за жени кои сакаат да бидат горе, а може да биде забавно за партнерот одоздола да добие поинаков поглед на дејството. Поточно, на задникот на жената. Тоа е исто така позиција што овозможува стимулација на клиторисот со пенетрацијата, правејќи го оргазмот поверојатен.

Стоечки е позабавно

Овој вид секс може да биде забавен затоа што ќе ве подигне од креветот, каде што веројатно се случуваат повеќето сексуални акти. Постојат неколку начини да се изврши оваа акција, но важно е партнерот да ја подигне едната нога и да овозможи подлабока пенетрација и стимулација за обајцата. Секако, можете да застанете каде сакате. Различни места можат да бидат исклучително возбудливи! На пример, пред огледало?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris