ДАЛИ СТЕ ЛУДИ? Го откриле полот на детето и активирале 36 КИЛОГРАМИ ЕКСПЛОЗИВ! Детонацијата се почувствувала и во соседната земја

24 април, 2021
profimedia-0161394693

Дали е тоа забава?

Американците обожаваат да направат добра забава кога ќе го откријат полот на детето, што не е лошо сè додека е во граници на здравиот разум.

Полицијата од Кингстон, Њу Хемпшир, имала полни раце работа во вторникот вечерта затоа што некое непослушно друштво во каменолом решило да активира 36 килограми танерит.

Танерит е легално достапен експлозив кој обично се користи во вежби за огнено оружје.

žena, trudnica

Детонацијата била толку силна што се почувствувала во сите блиски градови, дури и во оние во соседната сојузна држава Масачусетс. На некои од несреќниците им паднале слики од ѕидовите, а некои дури пријавиле оштетување на темелите на нивните куќи.

За среќа никој не е повреден, но дефинитивно може да следат бројни тужби.

На крајот, полот на детето не беше откриен, барем не за медиумите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris