Авторот на Сексот и градот водеше живот што ги надминува дури и авантурите на славната Кери: немаше забава во Њујорк на која не беше

21 јануари, 2021
15803110

Фановите на „Сексот и градот“ доживеаа вистинско воодушевување кога Сара Џесика-Паркер објави на своите социјални мрежи најава за продолженијата на култната серија наречена „Не би можела да не се прашувам…“

Со оглед на тоа дека заплетот ќе го следи животот на омилените протагонисти во 50-тите години од нивниот живот, за да се открие темата за можните продолженија, животот на авторот на книгата со која е создадено шоуто, Кенданс Бушнел, предизвика интерес. Славната Кери на многу начини е нејзина копија, иако авторот станува сè помалку драг на оваа споредба со текот на годините.

Колку е разумно да се очекува Бушнел да ни открие на што можеме да се надеваме во следните продолженија? Најдобро можеме да откриеме ако погледнеме колку им биле слични животите досега. Бушнел се пресели во Њујорк кон крајот на 70-тите години од тивкиот Конектикат на само 19 години, каде што присуствуваше на Универзитетот некое време, но наскоро стана јасно дека ја привлекува ноќниот живот, излегувањето и модната сцена повеќе од образованието.

image

Таа излезе во култното Студио 54 и кога беше затворено продолжи да ги открива секогаш вистинските места каде што мора да биде девојка на моментот. Во времето на 70-тите и 80-тите години, во градот постоеше синергија помеѓу интелектуалци, уметници и побогати членови на градскиот крем. Тие помогнаа за финансирање на пониско платени, но поинтересни креативци до одреден степен затоа што нивното имање во нивното општество беше прашање на престиж. Њујорк беше, и во најголем дел остана град, каде што секоја вечер можеше да се најде отворање на нов бар или ресторан, премиера на претстава или поставување на нова изложба. Сите овие настани служеа првенствено за собирање на лицата на градот, а Бушнел доби покани за секој од нив.

image
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris