БАБА ВАНЃА цврсто веруваше дека ОВА ДОНЕСУВА СРЕЌА: Ако сакате да имате пари, еве што да направите!

12 февруари, 2021
241861_baba-vanga_ls

Овие едноставни совети можат да ви помогнат во тешки моменти.

Познатата баба Ванѓа зад себе остави богато наследство во вид на пророштво, но и мудар совет.

Баба Ванга беше убедена дека ова носи среќа:

1. Секогаш јадете и пиете од цели и недопрени чинии и чаши, така ќе одржувате добра енергија и среќа во вашиот дом.

2.За да спречите среќата и благосостојбата да го напуштат вашиот дом, ставете неколку метални парички во осамен агол.

3. Ставете гранки над влезната врата и тоа ќе ве заштити од негативни работи.

4. Дајте ги корите од леб и трошките од ручекот или вечерата на птиците – така среќата ќе влезе во вашиот дом.

5. Никогаш не се фалете со својата среќа и особено не правете го тоа пред странец. Нивната љубомора може да му наштети на вашиот живот.

6. Не чувајте скршено или испукано огледало во куќата. Ви ја одзема среќата. Тој предмет нема место во вашиот дом.

7. Носете пари во вашиот паричник – никогаш не стуткани во џебовите. Ова ќе ви помогне да постигнете благосостојба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris